Rekonwalescencja po skleroterapii
Rekonwalescencja po zabiegu skleroterapii kompresyjnej jest zazwyczaj krótka i nieskomplikowana.
Rekonwalescencja po zabiegu skleroterapii kompresyjnej jest zazwyczaj krótka i nieskomplikowana.
Wizytę u lekarza flebologa polecam szczególnie osobom, u których występują…
Wizyta flebologiczna składa się zazwyczaj z kilku etapów. Pierwszym jest…
Kontynuuj czytanie Przebieg wizyty flebologicznej z USG Doppler
Niewydolność żylna jest poważnym, potencjalnie zagrażającym życiu schorzeniem, które dotyka coraz więcej osób. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a proces rozwoju niewydolności żylnej jest wieloczynnikowy. Najistotniejszym czynnikiem ryzyka jest obciążenie genetyczne.
Prawidłowy dobór wyrobów uciskowych nie jest zadaniem skomplikowanym, jednak aby ich stosowanie było skuteczne i bezpieczne, wymagane jest przestrzeganie kilku ważnych zasad.
Zabiegi hybrydowe polegają na łączeniu kilku metod leczenia niewydolności żylnej. Każda z używanych metod jest uznanym sposobem leczenia, natomiast dopiero ich połączenie przynosi najlepsze efekty, przy znacznie obniżonym ryzyku działań niepożądanych.
Skleroterapia polega na wprowadzeniu specjalnego leku (sklerozantu) do uszkodzonej żyły, co powoduje zamknięcie i stopniowe zanikanie naczynia.
Laseroterapia endowaskularna (EVLA) jest nowoczesną i skuteczną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych, która polega na działaniu laserem na uszkodzone naczynia żylne.
Laserowe zamykanie zmian naczyniowych to metoda polegająca na selektywnym dostarczeniu energii cieplnej do zmienionych tkanek, co umożliwia skuteczne usuwanie nieprawidłowych zmian skórnych i naczyniowych w obrębie całego ciała.
Miniflebektomia to małoinwazyjna metoda chirurgiczna pozwalająca na usunięcie żylaków kończyn dolnych bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej operacji.